Raja talu ponid
 


   
  Uudised
  Pildigalerii
  Müük
  Kontakt / Asukoht
  Kirjutage meile
  Külalisteraamat

   
  Miniponid
  Miniveised
  Küülikud
  Shetlandi lambakoerad

   
  Kanad
  Paabulinnud

   
  Koid
  Shubunkinid

   Müük

 


 


Raja talu asub Pärnumaal Saarde vallas Sigaste külas.

Talu sai alguse aastal 1933. See oli väikemajapidamine, kus kasvatati lehmi, sigu, lambaid, hobuseid ja kanu.


 Talu territoorium on 17 ha, sellest 3 ha põllumaad ja 14 ha metsamaad. Kuna tänapäeval ei  ole suurte loomatõugude pidamine nii väiksel territooriumil rentaabel otsustas Raja talu rajada miniponikasvanduse.

1999. aastal 17.oktoobril toodi  Ida-Friisimaalt kaheksa minishetlandi  poni, kellest saigi alguse Raja talu miniponide kasvandus. Sama aasta suvel soetati ka esimesed kolm minisiga ja kaks tõugu kääbusküülikuid.


 Kuna talu uued loomad olid eestimaalaste jaoks uudsed ja tavatult väikesed, hakkas talus käima loomasõpradest uudistajaid, nende seas ka ajakirjanikke.

 Raja talu tegemiste kajastamine meedias tõi juurde üha enam külastajaid ja nii küpses taluperel mõte, et peab loomahuviliste rõõmuks mitmekesistama talu loomaperet.


2000. aasta augustikuus otsustati, et Raja talus peavad elama kõigi Eestis traditsiooniliste koduloomade kõige väiksemad tõud. See eesmärk täideti aastaks 2005.


 Raja talu miniloomi teatakse ka raja taga, meid on külastanud 41 välisriigi kodanikud.


 Raja talus on külastajatel võimalik näha minishetlandi ja miniappaloosa ponisid, miniveiseid, minisigu, kääbuskitsi, kääbuslambaid, mitut kääbusküülikutõugu ja paljusid kääbuskanatõugusid.

Lisaks miniloomadele ja  -lindudele saab näha ka mitmeid suuri kana- ja küülikutõugusid, samuti hanesid, parte, paabulinde, mitut liiki faasaneid ja muidki  huvitavaid elukaid.

 Mitmed meie looma-  ja linnutõud kuuluvad harulduste hulka.


 Külastajad saavad ekskursiooni käigus võimaluse siseneda loomade territooriumidele ja kuna enamik meie loomi on sõbralikud ja seltsiva loomuga on võimalik nendega ka vahetult suhelda. Giidi vahendusel saab ülevaate erinevate loomatõugude päritolust, ajaloost ja bioloogiast.

Nii loomade kui ka külastajate turvalisuse huvides toimuvad ekskursioonid ainult giidi juhtimisel.


 Kui nüüd kellelgi  tekkis huvi Raja talu loomade ja tegemiste vastu, siis soovime Teile head indu meie veebilehe lappamisel.

 

                                                      Raja talu pere

 


Esileht | Info: info@miniloomad.ee | Külastusi alates 14.03.2007: 330894